Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technika

16. 11. 2013

 

Škoda 706 RTHP CAS 25

 trambus.jpg

 Cisternová automobilová stříkačka CAS 25, je požární automobil určený k přepravě požárního družstva s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastních nebo cizích zdrojů hasicích látek. Zejména pak k zásahu při požáru v místech s nedostatkem vody. Cisternovou automobilovou stříkačku tvoří podvozek Škoda 706 RTHP, trambusová kabina pro posádku, nádrže na vodu a pěnidlo, čerpací zařízení a ukládací prostory pro požární příslušenství.

______________________________________

______________________________________

Přenosná motorová stříkačka PPS12

 

 

Přenosná motorová stříkačka PPS 12 je hasičská stříkačka, určená pro Jednotky požární ochrany. Slouží k provedení zásahu od vodního zdroje na malé požáry nebo jako čerpadla pro doplňování cisteren. Je tvořena motorovou jednotkou, odstředivým jednostupňovým čerpadlem z lehkých slitin, plynovou vývěvou na spálené plyny a rámem, uzpůsobeným k přenášení stříkačky a ustavení na pevný terén. Motor je čtyřválcový, čtyřdobý, zážehový. Jako paliva se používá benzínu. Chlazení motoru je kapalinové, dvouokruhové s nuceným oběhem. Má jedno sací hrdlo o průměru 110 mm a dvě výtlačná hrdla 75 mm.

_____________________________________

_____________________________________

Požární přívěs

Přívěs na PPS12, výrobce Státní výrobny autodílů n.p. Praha, závod 4 - Holýšov. Přívěsné vozy slouží k převážení přenosných motorových stříkaček k místu požáru. Přívěsný vůz je upraven tak, aby současně se stříkačkou mohlo být v něm převezeno i kompletní příslušenství. Přívěsný vůz sestává z podvozku a karoserie. 

Podvozek je rámové celokovové konstrukce, dobře odpérován, což umožňuje jízdu i ve špatném terénu. Náprava je opatřena dvěmi koly s pneumatikami o rozměrech 6.00 x 16". Na zádní části jsou dvě výsuvné vzpěry sloužící k upevnění vozu na nerovném terénu. Oj je opatřena závěsným okem a sklopnou opěrkou. Střecha má ohrádku. 

Celokovová karoserie je upravena tak, aby mohlo být uvnitř uloženo veškeré příslušenství podle normy a rozmístění podle požadavků cvičebního řádu. Zadní dvířka karoserie jsou sklopná, opatřena podpěrou. Při jejích sklopení do vodorovné polohy vytvoří za vozem plošinu, na kterou lze vytáhnout dopravovanou stříkačku. V předu jsou dvoudílné dveře, kterými lze vyjmout ve voze uložené příslušenství. 

____________________________________

____________________________________

 

 Dýchací přístroj Saturn S71/20

Jedná se rovnotlaké, autonomní, vzduchové, izolační dýchací přístroje. Duralový nosič přístroje je vybaven popruhem a rozváděcím vysokotlakým křížem, na němž je napojená tlaková láhev se vzduchem, a kterým rozvádí pod vysokým tlakem vzduch do manometru a jednostupňové rovnotlaké plicní automatiky. Na plicní automatiku je připojena vrapová hadice o průměrů 25 mm a délce 700 mm, která přivádí vzduch do obličejové ochranné vzduchové masky. Přístroj se nejčastěji užívá s 5 nebo 7 litrovou ocelovou tlakovou láhví v kombinaci s obličejovou ochrannou vzduchovou maskou CM 4 nebo CM 5D z přírodní pryže s náhlavní křižem. Akustický varovný  ichly (pískání) je aktivní při poklesu tlaku vzduch v tlakové láhví pod hodnotu 4 Mpa +- 0,1 Mpa.

_________________________________

___________________________________

Řetězová pila Dolmar

pila.jpgŘetězová pila je používána k likvidaci spadlých nebo nebezpečných stromů a větví.

 

__________________________________________________

 ____________________________________

Elektocentrála HERON

 centrala.jpg

_________________________________________________

_________________________________________________

Kalové čerpadlo HCP

 

cerpadlo.jpgPonorná přenosná kalová čerpadla HCP typu AS a AG jsou speciální průmyslová čerpadla určená k čerpání vody znečištěné obsahem písku, bláta, drtě apod. s abrazivními účinky.

___________________________________

___________________________________ 

 

Kalové čerpadlo HERON, EMPH 80 W

 Robustní čerpadlo se zesílenou konstrukcí a velkým výkonem, určené pro těžké nasazení při odčerpávání silně znečištěné vody z výkopů, jímek, prostor zatopených při záplavách apod. Umožňuje čerpat čistou i kalnou vodu s obsahem pevných částic do průměru 25 mm.